שנה טובה

19 בספטמבר 2012 | נכתב ע"י
אז מה היה לנו השנה…

פתחנו את השנה במפגש קהילה שעסק בניהול טאלנט בארגונים, המפגש עסק הן בזווית הניהולית מצד הארגון והן בהתנהלות האישית. כרגיל, אנחנו אוהבים להיות קצת אופוזיציונרים, והראנו גם את הזווית הפחות חיובית של 'טרנד' ניהול הטאלנט. כן, חשוב לנו לחשוף אתכם למגוון עמדות שונות. אז מה הפסדתם? הנה קישור לפוסט המסקר את מפגש הקהילה. וכאן תוכלו לקרוא על פרספקטיבה שונה לדברים. לדעתנו כל אחד ואחד מכם ומהעובדים שלכם הוא טאלנט. עליכם פשוט לזהות ולאפיין את הטאלנט שלכם, ושלהם. איך? הנה, כאן הכלים המנחים.

עולם הגיוס הולך ומשתנה בקצב מהיר במקביל לגידול העצום ברשתות החברתיות ונדמה כי הנוכחות בהם נדרשת ואף הכרחית. מותאמים לרחשי השוק, מפגש הקהילה השני שלנו עסק בגיוס בעידן של רשתות חברתיות. זירת הגיוס משתנה – וגם אתם צריכים לעמוד בקצב ולהיות מעודכנים. אפרת אגסי הכניסה אותנו לעולם התוכן, והסבירה על פרופיל המגייס בעידן של רשתות חברתיות. על מה דיברנו שם? הנה כאן הפירוט. ואם תרצו להעשיר את הידיעות שלכם בתחום אתם מוזמנים לבלוג שלנו, תחת התגית גיוס ומיון עובדים.

באמצע השנה התקיים הכנס המוביל שלנו, כנס הדרכה ולמידה בארגונים. הכנס התנהל באינטראקציה מתמדת עם הקהל, שהתבקש לפתוח את הסמארטפונים והלפטופים ולהשתתף במשחק אינטראקטיבי. איך זה מרגיש להיות שותף לתכנים ולהרצאה? האמת שכייף! הנה פוסט שמסקר את חווית המשתתף. ואיך בונים את התהליך? זה לא פשוט – דיברנו על זה כאן. רציתם להרשם וכבר לא היה מקום? לא הסתדר לכם להגיע? לא נורא, כאן, באתר הכנס, תוכלו לראות את כל ההרצאות בוידאו.

אחד התחומים שצומחים בקצב מהיר הינו תחום הפסיכולוגיה החיובית וההיבטים הארגוניים שלו. מפגש הקהילה שקיימנו בנושא אושר בעבודה היה מרתק במיוחד. במפגש הרצה פרופ' אורן קפלן, על היבטים ניהוליים של פסיכולוגיה חיובית, קישור לתקציר תמצאו כאן. שמענו 'סיפורים מהשטח' –  על מנהיגות חיובית הלכה למעשה, כפי שזה מתבצע באינטל, ולסיכום שמענו על הקשר שבין עובדים מאושרים לביצועים בעבודה והשערות בנוגע לעתיד התחום בארגונים. הנה קישור לפוסט שסוקר את המפגש (וגם קצת מבקר אותו…). פסיכולוגיה חיובית בארגונים זו תפיסה ניהולית חדשה יחסית, שעדיין נחקרת ונלמדת, אנחנו עושים את המרב על מנת לשמור אתכם בעניינים וכותבים בבלוג שלנו על המחקרים והמאמרים העדכניים ביותר בתחום. אתם מוזמנים לבקר בבלוג שלנו בקטגורית פסיכולוגיה חיובית.

מפגש הקהילה האחרון השנה עסק בתמורות ותהליכים משפטיים בשוק העבודה. המשתתפים שמעו מעו"ד קובי רפאלי על חידושים בחקיקה ובפסיקה מהעת האחרונה בתחום דיני העבודה, וקיבלו כלים להתמודדות עם הסוגיות השונות. המפגש, שהיה חשוב בפני עצמו, עורר תהיות על תהליכי החקיקה והצורך בהם, הנה פוסט שכתבנו בנושא. עוד על דיני עבודה תוכלו לקרוא בבלוג שלנו כאן.

מצגות ממפגשי קהילה תוכלו למצוא בעמוד המחלקה

מפגשי קהילה- מה בתכנית לשנת תשע"ג?

בימים אלו אנו בונים את תוכנית פעילות הקהילה לשנה הקרובה. תכנית המפגשים מציעה נושאים מגוונים, נמשיך לדאוג שתהיו מעודכנים בכל מה שקורה בתחום ניהול הדרכה וניהול משאבי אנוש. מבין הנושאים בהם נעסוק: איך מנהלים שינוי כשאין זמן לתהליכים?, גיוס וירטואלי, כלים בפסיכולוגיה חיובית, שכר, רווחה, תגמולים ופנסיה- איך לתמרץ עובדים?, אחריות תאגידית, משא מתן על תנאי העסקה, דמות מנהל משאבי אנוש בשנת 2025 ועוד. אתם מוזמנים לקחת חלק בפעילות ולהתעדכן בפייסבוק, בלינקדאין ובעמוד המחלקה.

עברנו דירה- הדף החדש של הקהילה

הצטרפו אלינו לעמוד החדש של קהילת משאבי אנוש. Like אחד ואתם מעודכנים. הנה, כאן משכננו החדש: https://www.facebook.com/Colman.HR

ולסיכום – נאחל לכם שנה טובה, שנת שגשוג, צמיחה והגשמה