לכבוד החורף: האם מתאים לכם לעבוד מהבית?

3 בדצמבר 2016 | נכתב ע"י

בואו של החורף והקושי לצאת מהמיטה וללבוש חליפה במקום פיג'מה, מעלים שוב את השאלה סביב היתרונות והחסרונות המובהקים של עבודה מהבית. רובנו מקנאים באפשרות למזג את העבודה בתוך סדר היום והצרכים של ניהול חיי המשפחה והבית, והמחשבה על האפשרות לוותר על הפקקים ועל הקולגה שמשמיעה רעשים מוזרים – נראים לנו מושכים יותר ויותר. עם זאת, לעבודה מהבית אין רק יתרונות והיא לא מתאימה לכל האנשים.

אספנו עבורכם מספר יתרונות וחסרונות על עבודה מהבית, לכבוד ימי החורף החמים. ספרו לנו, האם עבודה מהסלון מתאימה גם לכם?

נוחות לעובד; פחות השקעה במשאבים עבור המעסיק

אין צורך בקוד לבוש, אף אחד לא מקשיב לשיחת הטלפון שלך, אין צורך לחייך לקולגה שאתה לא ממש זוכר את שמה ואפילו אפשר להישאר כל היום בגרבי צמר מחממות. העבודה בבית מאפשרת לעובד לא "לבזבז' זמן על יצירת קשרים, על קליטה ואימוץ נורמת עבודה משרדיות, נסיעות, או התלבטות לגבי בחירת הבגדים בבוקר. המעסיק מצידו – מאפשר לעובד לבחור ולייצר לעצמו את סביבת העבודה הנוחה ביותר עבורו, מבלי שהוא צריך להשקיע בהקצאת משאבים יקרים בהם מציאת חלל עבודה ועיצובו, גיוס שירותי הסעדה או מציאת שוברים לארוחת צהריים או התעסקות בתחזוקה שוטפת.

סף הגירויים – עולה או יורד?

יש שיטענו שהעבודה בבית מנטרלת גירויים חיצוניים, שיחות מסדרון, הפסקות קפה – וגורמת לניהול הזמן באופן היעיל ביותר באון מותאם לכל עובד. כשהעובד יודע מה נדרש ממנו ומנהל בעצמו את הזמנים מבלי להתחשב במגבלות ארגוניות – מבלי הסחות דעת – הוא יכול להגיע לתוצאות הרבה יותר טובות. מנגד – יש הטוענים כי דווקא הסביבה הביתית יכולה להיות עמוסה בגירויים שרחוקים מלב העניין בעבודה – ילדים, כביסות, שכנים וטלוויזיה – שיכולים להוות לעובד בבית תמיד נתיב בריחה. העבודה מהבית יכולה להפוך את חלל המנוחה – למרכז התעסוקה ולייצר חוסר גבולות בין התפקודים והתפקידים בבית – וכך לייצר עובד שמביא פחות תפוקות וגם מרגיש פחות מסופק ויצרני. כדאי לסייע לעובד מהבית להגדיר משימות ולסמן מטרות ליום העבודה, ולצידן – מסגרת זמנים.

סביבת העבודה

עבודה במשרד, במיוחד בחללים משותפים – מלאה ברחשים, שיחות, התרחשויות ועמיתים. עם זאת – העובדה כי כלל העובדים מנסים לבצע את משימותיהם נאמנה – מאפשרת להתנתק ולעבוד ביעילות. בבית לעומת זאת, קשה יותר להתעלם מבן הזוג או מרצונות הילדים.

כשעובדים מהבית כדאי להגדיר חלל שיאפשר ריכוז וניתוק משאר ענייני הבית. עבודה מהמיטה עם הלפ טופ או סביב פינת האוכל יכולים לעודד טשטוש גבולות בין זמן העבודה לזמן המנוחה, והזמן שמוקדש לעבודה ואמור להיות קצוב – זולג לפתע, לעתים באופן אינטנסיבי, לתוך החיים הפרטיים. הגדרת פינת עבודה מנותקת מהחללים המשותפים בבית שמיועדים לעבודה בלבד ושכל בני הבית מכירים אותו  ככזה – יכולים לסייע ביצירת הגבולות הנדרשים.

בדידות מול חברתיות

העבודה מהבית מרחיקה את העובד מסביבה פיזית של עמיתים שיכולים להיות עבורו כר לחלוק את תחושותיו, מחשבותיו, אתגרים וקשיים בהם הוא נתקל ואמצעי להתאוורר. העבודה מהבית משחררת מהעסוק בדינמיקות חברתיות שעלולות להכביד על חלק מהאנשים – אך עלולה לייצר תחושת בדידות וניכור מסוימת. הכוח של עבודה במשרד היא חיזוק תחושת השייכות וההזדהות עם הארגון. כאשר העבודה נעשית איך ורק מהבית וכמעט ולא מכילה מפגשים עם העמיתים – עלולה להיווצר תחושת ניכור וריחוק. לשם כך, גם אם מדובר בעובדים המרוחקים מאד זה מזה גאוגרפית – כדי לייצר מפגשי צוות או אירועי – מקצועיים וחברתיים – שיצרו בעבור העובד רשת חברתית מסוימת. כיום – גם עבודה מהבית יכולה להיות חברתית כאשר מספר עובדים בשיתוף על קבצים, מתקשרים בשיחות וידאו ומנהלים קבוצות בוואטס אפ. אלו דברים שיכולים "לחפות" על הריחוק.

הכל עניין של מינונים

היכולת של עובד לבחור ולתמרן בין עבודה בבית לבין עבודה במשרד – מעניקה לו בראש ובראשונה את התחושה שהארגון בוטח בו ובשיקול הדעת שלו, וסומך על החלטותיו. גם אם מוגדר שהעבודה היא מהבית בעיקר או מהמשרד בעיקר – העצמאות הניתנת לעובד לגוון את השגרה ולהגיע להישגים דרך שבירת השגרה – מייצרת תחושה הצלחה אצל הצדדים. למעסיק ולעובד כדאי להיות קשובים לצרכים המשתנים ולדעת לייצר חלופות והתאמות.

כוס קפה במשרד הבייתי
כוס קפה במשרד הביתי

ספרו לנו על יתרונות וחסרונות נוספים, ועל איזה סגנון עבודה אתם מעדיפים…