"לינק" לטל לאופר

2 במרץ 2016 | נכתב ע"י

 

 

לינק"- המדור לחיפוש קשרים מארח את טל לאופר ל- 10  שאלות. אם אתם רוצים לדעת עוד, להכיר ולקשור קשרים – פנו לטל.

טל לאופר, נשוי. בוגר תואר ראשון בכלכלה ולוגיסטיקה מבר אילן. לומד כעת תואר שני , MBA מינהל עסקים, התמחות בייעוץ וניהול משאבי אנוש, בבית הספר למינהל עסקים. סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת הומטק שירותי כח אדם בע"מ.

 

tal

כמה מילים על החברה בה אתה עובד: חברת הומטק שרותי כח אדם בע"מ הינה חברה משפחתית בתחום כח אדם והשמה למגוון תחומים, מבכירים ועד עובדי ייצור. החברה פועלת בפריסה ארצית.

כמה זמן אתה בתחום? אני עובד בתחום משאבי אנוש 7-8 שנים. למעשה התחלתי כרכז כח אדם "פשוט", גייסתי עובדים, ועדיין מגייס. אוהב מאוד את תחום הגיוס. למעשה עשיתי את המסלול "המסורתי" שמאפשר חדירה והתקדמות בתחום, וכך שלב אחר שלב התקדמתי למנהל סניף, ואז לסמנכ"ל.

איך נראה יום עבודה טיפוסי שלך?  אין סדר יום מוגדר. העולם נורא דינאמי, וכל דקה יש שינויים. יש דברים שאני עושה ברמה השוטפת, למשל ניהול שיחות עם מנהלות הסניפים, לדעת מה קורה בשטח, ולהיות עם היד על הדופק על ידי שיחות וניהול קשרים עם מנהלות משאבי אנוש של לקוחות משמעותיים. בודק שהכל מתקתק, שהרכזות בסניפים עומדות ביעדים. אבל זה מאוד גמיש. יכול לקבל טלפון ממנהלת סניף או ממנהלת משאבי אנוש באחד הארגונים- לעזוב הכל ולנסוע.

איך הגעת לתחום משאבי אנוש? בעצם, באופן טבעי… מכדורסל :-). למעשה כל חיי שיחקתי כדורסל, גם בנבחרת. כשחזרתי לארץ מהמכללה בארה"ב למדתי לתואר ראשון בבר אילן, ונכנסתי לעסק של אבא שלי (אבא שלי הוא הבעלים של הארגון). כך שהתחום היה "זמין ונגיש" לי מהבית.

ובכל זאת, מה משך אותך? אני  אדם דינאמי, חולה על אקשן ועל אנשים. לא טיפוס רדום, לכן האופי של העסק קסם לי, וכך ניכנסתי לעסק המשפחתי וגדלתי יחד איתו.

מה אתה אוהב במיוחד בעבודה שלך? הכל. ועוסק בהכל – מתזרים מזומנים ועד שיווק וגיוס. אוהב את התחום ואת הדינאמיות שבו, גם אם זה לא תמיד חיובי ויש אכזבות, זה מה שמעניין ומאתגר.

מה לדעתך טעון שיפור בתחום? מה שמאד בוער בי, מתוך שיחות עם המון מנהלים, הינה התחושה שהמדינה הולכת לפשוט את הרגל ברמת העובדים הפשוטים – "צוארון כחול". המדינה מכוונת יותר להיי-טק והיא שוכחת שיש תעשייה גדולה ומפעלים קורסים. אין בתי ספר טכניים יותר (למקצועות כמו נגרות, ריתוך וכדומה). העובדים הפשוטים האלה יכלו להרוויח הרבה כסף, לא פחות ממשכילים ואף יותר, אבל זה לא קורה. מנהלים מוצאים עצמם ממש בבעיה אל מול המגזר הזה של עובדי הצוארון הכחול ובעלי המקצועות. בסוף יתחילו להביא עובדים זרים לתעשייה, לשם זה הולך כרגע, וזה גרוע מאוד לתעשייה שלנו.

סיפור הצלחה:  פעמים רבות חברות גיוס פונות אלינו לקחת חלק בפרויקטים של גיוס עובדים המוני. חברות גדולות שהיו זקוקות בתקופות לחץ ל-  50-60 עובדים. הפרויקטים הללו מסובכים, כי קשה לקשור ולרתום עובדים לתוך הדבר הזה. האוכלוסייה של העובדים לא מחוייבת. אבל צריך לרצות את הלקוח, והיינו עושים מרתונים אל תוך הלילה ומביאים ללקוח את מה שביקש- זו הצלחה בעיניי. בנוסף, כמובן יש עובדים שחוזרים ומוקירים תודה ומעריכים את עבודת הרכזות אצלי במציאת עבודה, וזאת הסיבה שאני בתחום הזה. ההרגשה הזו של הצלחה למועמד/ת שווה את הכל.

טיפ שיש לך לתת לעוסקים בתחום? להתחיל מלמטה. בתור רכז כח אדם. היום כולם רוצים להיות מנהלי משאבי אנוש בארגונים. אין תחליף לניסיון של שנתיים שלוש בחברת כח אדם. לגעת בהכי "נמוך", בעובדים הכי פשוטים, מרצפת הייצור ומעלה. לטפל באוכלוסיות הכי קשות בתחום, ואז לצאת לארגון עם ארגז כלים שצברתם.

ולסיום, איפה רואה את עצמך עוד שנה? חמש שנים? התקווה שלי היא שהחברה תצמח, תעבוד ותבעט. תתפתח לתחומים אחרים- אבל במידה. וכמובן להיות בריא, משפחה, ילדים, ולהישאר בתפקיד כסמנכ"ל, ושאבא שלי, הבעלים, יחיה עד 130 איתי בחברה :-) .

 

 

 

 

מראיינת:שלי בר יוסף