לינק לדרור פלדברג 

21 במרץ 2016 | נכתב ע"י

 

"לינק"- המדור לחיפוש קשרים מארח את דרור פלדברג  ל 10 שאלות. אם אתם רוצים לדעת עוד, להכיר ולקשור קשרים – פנו לדרור.

דרור פלדברג, בוגר תואר ראשון במדעי המחשב במסלול האקדמי של המכללה למנהל, יוצא יחידת ממר"ם. לומד כעת תואר שני, MBA מינהל עסקים, התמחות בייעוץ וניהול משאבי אנוש, בבית הספר למינהל עסקים. עובד בחברת ייעוץ מובילה המספקת פתרונות טכנולוגים למשאבי אנוש.

dro

איפה אני תופסת אותך היום?

בבית, לומד למבחן, בכל זאת סוף סמסטר.

ספר קצת על עצמך, ואיך הגעת לתחום?

התחלתי קצת שונה מרוב האנשים שמגיעים ללמוד תואר שני בייעוץ וניהול משאבי אנוש. במקור התחלתי כמפתח של מערכות מידע לניהול משאבי אנוש, אבל די מהר עברתי לתחום של ניתוח מערכות וניהול של פרויקטים לפיתוח מערכות לניהול המשאב האנושי בארגון. כיום אני עובד בחברה המספקת פתרונות טכנולגים למערכות מידע, וספציפית לתחום משאבי האנוש. כשאני אומר פתרונות טכנולגים אני מתכוון לתהליך כולו, לא רק לחלק שדווקא יפתר במערכת הטכנולוגית. לדעתי, יש צורך ללוות את כל התהליך, החל משלב הדרישות והצרכים ועד בנייתו כולל הטמעה ותמיכה בשינוי המתבקש. בנוסף, בשל העובדה שאני מתמחה בתחום זה אני יכול להביא ידע ונסיון שנצבר בארגונים אחרים דומים. למשל, ידע הנוגע לאיך ניתן למנף תהליכים בתחום משאבי אנוש מארגון אחד לשני.

כאיש תוכנה ומחשבים –  אתה לא מרגיש עוף מוזר עם כל "האנשים הרכים" סביבך במהלך הלימודים?

אני עובד שנים עם גופי משאבי אנוש, חי את הטרמינולוגיה, את העולם שלהם, הלימודים מקנים לי שפה והבנה באמת לאותם חלקים "רכים" שהייתי פחות חשוף אליהם וכמובן מייצר נטוורקינג מצוין.

מה אתה אוהב בתחום משאבי אנוש?

בעיקר את השינוי המתחולל בו בשנים האחרון, זה שרואים בגוף משאבי אנוש כשותף עסקי ולא כגוף שאחראי רק על רווחה ואדמיניסטרציה. אני רואה וחש את התהליך בעיקר בארגוני ההיי-טק. כשאני מדבר על הטרנספומציה שהתחום עובר אני מתכוון לשינוי תפיסה.

כלומר, מה משתנה?

התפיסה הנוגעת לאופן העבודה של גוף משאבי אנוש והתפיסה שלו בתוך הארגון. גוף משאבי אנוש כיום אמור לסייע למנהלים להניע את העובדים לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר. בסופו של יום, כמו שלחברה יש את הלקוחות שלה, ההנהלה והעובדים הם הלקוחות של מחלקת משאבי אנוש.

האם תוכל להביא דוגמא קונקרטית לרוח השינוי?

היום הטכנולוגיה נכנסת לכל מקום, וגם לגופי משאבי אנוש. לבוא היום לעובד בן 20, שיכול לעשות הכל באמצעות הסמראטפון שלו, כולל להזמין טיסות, לקנות בגדים או סתם לתקשר עם החברים שלו באינטרנט ולהגיד לו "אם אתה רוצה לעדכן את הכתובת שלך או הטלפון תמלא טופס ותגש למסור אותו ל- HRBP שלך" זה תהליך לא ריאלי. העובד החדש מצפה לעשות את הפעולות האלו במערכות נגישות, בלי ניירת ובלי תהליכים ארוכים, ואם הוא יכול לעשות את זה בסמארטפון אפילו יותר טוב. באמצעות תהליכים מבוססי טכנולוגיה ומערכות כמו אלו שאני עוסק בהן, ניתן לנהל את תהליך הטיפול במהלך חיי העובד בצורה אוטומטית, ידידותית למשתמש וכזו שעל הדרך גם תחסוך לארגון הוצאות על אדמיניסטרציה. ארגונים שלא יתקדמו לכיונים האלו יפסידו את הקרב על הטאלנטים הבאים.

מה היית רוצה לשנות בתחום?

הייתי רוצה לנער את אותם ארגונים שעדיין לא שם. היום הדברים השתנו, אנשים לא עובדים 35 שנה באותו ארגון, ועליכם להתאים עצמכם לרוח התקופה.

 מה לדעתך צופן העתיד לתחום העיסוק של משאבי אנוש?

אני צופה שהתחום יעבור עוד שינוי. רואים למשל בארגונים כמו גוגל שמנהל משאבי אנוש נהפך לפונקציה של הביזנס, נטוע בתוך החטיבה. היום יש יותר ויותר מקרים שלוקחים אנשים מהביזנס והופכים אותם לאנשי משאבי אנוש, כי חייבים להכיר את הביזנס על מנת לתפור פתרונות ותהליכים הולמים, וכמובן לזהות הזדמנויות.

למי מתאים להיות "איש" משאבי אנוש?

הקלישאה אומרת שצריך להיות "איש של אנשים", אבל לדעתי כיום זה כבר לא מספיק. אנשי משאבי האנוש חייבים כיום להבין את הביזנס, לדעת בדיוק מה החברה עושה, להבין את התחום ולעזור למנהלים למצות את המקסימום מהעובדים הקיימים בארגון. לצערי, לא תמיד בשטח אנשי ונשות משאבי אנוש מחוברים לאסטרטגיה העסקית של החברה.

חלום שאתה רוצה להגשים?

לנסוע לאנגליה לראות כדורגל, אני אוהד ל קבוצת הכדורגל ניוקאסל מגיל צעיר, ולצערי לא יצא לי עדיין לראות להיות במשחק ביתי שלה.