לינק ליהלום בוקעי

4 באפריל 2016 | נכתב ע"י

"לינק"- המדור לחיפוש קשרים מארח את יהלום בוקעי  ל- 9 שאלות. אם אתם רוצים לדעת עוד, להכיר ולקשור קשרים – פנו ליהלום.

יהלום, בת 29, משרתת כקצינה (סרן) בחיל המודיעין, מנהלת משאבי אנוש ביחידת 8200. בוגרת תואר ראשון במדעי החברה באוניברסיטת בר אילן, לומדת כעת לתואר שני MBA  מינהל עסקים, התמחות בייעוץ וניהול משאבי אנוש במסלול האקדמי, המכללה למנהל.

96b97a40-307e-4bd8-9eac-c9edc8ec11bb

איפה אני תופסות אותך היום?

בדרך למכללה ….על כביש איילון

קצת על עצמך

בת 29, גדלתי בראשל"צ, במשפחה נורמטיבית 2 הורים ו-4 בנות, היום גרה בתל אביב עם בן זוגי- זיו. הייתי פעילה בגוף נוער בשם מד"צים מגיל 15 כחניכה, ועד גיל 18 כמדריכת קורסי מד"צים. בנוסף הייתי פעילה בפרלמנט הנוער של ראשון לציון.

דרך הפעילות במדצים ובפרלמנט הבנתי שאני אוהבת לעבוד עם אנשים, יש אנשים מאותה תקופה ששמרתי איתם על קשר עד היום.

בגיל 15 חלה נקודת המפנה בחיי כאשר אבי נפטר ממחלת הסרטן. בנקודה זו הבטחתי לעצמי שאהיה אשת קריירה כמוהו והוא ואימי, אשר הקימו עסק במו ידיהם, מהווים עבורי מודל לדוגמא.

בשנת 2005 התגייסתי לצה"ל ומאז שרתתי במגוון תפקידים בחיל המודיעין: התחלתי כמזכירה של מפקד היחידה הטכנולוגית, המשכתי לקבע כקצינת ניהול בענף הטכנולוגי שביחידה, בהמשך יצאתי לקורס קצינות וחזרתי לתפקיד רל"שית בחיל. מתפקיד זה התקדמתי לתפקיד אחראית רווחה ונפגעים ביחידה 8200 (באותה שנה סיימתי את התואר הראשון). התפקיד היה לייצר אירועים, תגמולים ותמריצים כדי לשמר את אנשי הקבע. לאחר מכן בצעתי במשך שנתיים תפקיד של ראש תחום משאבי אנוש של אחד מבסיסי 8200, ביחידה האחראית על פעילות מבצעית מרכזית, ובהתאם שירתתי במתכונת סגורה. ביחידה משרתים אנשים בכל הגילאים, ובמסגרת התפקיד ניהלתי 17 פקודות שיחד היינו אחראיות על טיפול באנשי קבע וחיילים: גיוס לקבע, תמריצים, פיתוח אופק כח אדם, רווחה, הפקת ארועים, טיולים וסיורים, תחום הת"ש ותחום מילואים.

כיום אני נמצאת בתפקיד חדש מזה 4 חודשים, לקראת דרגת רס"ן, כראש  תחום משאבי אנוש באחת מיחידות 8200. יחידה קטנה בסגנון סטארט –אפ, הכוללת 80 איש וצפויה לגדול בעתיד.

חשוב לציין שאני בוחרת את התפקידים בצורה מאוד שקולה, חשוב לי ללמוד ולהתפתח בצורה מקצועית נכונה.

איך הגעת לתחום?

כשהתגייסתי התפתחתי בתחומי הניהול. באחד מסופי השבוע הייתי בבית וראיתי כתבה על מנהל שהקים ביה"ס לנוער בסיכון, והכתבה ריגשה אותי מאוד. בנקודה זו הבנתי שאני רוצה לעבוד עם אנשים ולהשפיע בהתאם. בקשתי לעשות הסבה למשאבי אנוש, רואיינתי אצל רע"ן משאבי אנוש 8200 ומשם התחלתי..

מה את אוהבת בתחום?

ניהול אנשים, סיפוק מהתחושה שעזרתי לבן אדם, הגדלת ראש בפיתוח כח אדם.

ספרי לי על הצלחה?

אני מאמינה שהכל זה עניין של רצון, הוכחתי זאת לפקודות שלי: היתה לי חיילת ממצב סוציו-אקונומי נמוך. אב מכה, בשירות היתה מגיעה לשעתיים והולכת, היתה בכלא, אף אחד לא "השתלט" עליה, הרבה בעיות משמעת. החלטתי שאני תומכת בה פיקודית וניהולית- כיום החיילת משרתת נמצאת בקבע מספר שנים, ובימים אלה משלימה בגרויות.

איך עשית את זה?

עשיתי את זה בעיקר דרך הקשבה, בן אדם ש"עושה בעיות" צריך תשומת לב ועלינו להבין מה הוא צריך.  היו פעמים שהחיילת התקשרה אלי ב-2 בלילה, אמרתי לה שהיא חייבת להאמין בעצמה ושהיא צריכה לנסות. במקביל  נתתי לה הרבה משימות, היא למדה שהיא לא צריכה לבוא רק ל- 4 שעות וללכת אלא שיש לה עבודה, שהיא משמעותית. בדרך כלל כשיש לך חייל בעייתי אתה לא רוצה להשקיע בו כי זה דורש משאבים ואנרגיה, אבל מבחינתי אתה חייב לנסות כדי להפוך אותו לאפקטיבי ומשמעותי.

אתגרים?

בזכות הניסיון שלי אני נמצאת היום בתפקיד שאני מקימה מאפס, ביחד עם מפקד היחידה. היחידה לא קיימת באופן רשמי ואנחנו עושים את תהליך ההקמה הרשמי.

אתגר נוסף- זאת יחידה שמקבצת את כל האליטה של 8200. אחד האתגרים שלנו הוא להשאיר את האנשים במערכת הצבאית, כי יש להם הרבה הצעות מבחוץ. התפקידים האחרים שלי היו יותר טכניים, יותר פרוצדורות מול מערכות צהליות וניהול משאבי אנוש כדי שהכל יעבוד, כשהגורם שפיתח את כח האדם היה בדרג מעליי. היום אני זאת שנדרשת לתת את המענה לנושאים האלה.

אני מתחברת יותר לפיתוח ולחשיבה מאחורי הדברים, את החלק של היישום מיציתי. אני מרגישה שאני נמצאת במקום שאני יכולה לתרום מהראש היצירתי שלי.

מה היית רוצה לשנות?

פישוט הבירוקרטיה.

הדורות הקודמים עבדו בארגון אחד עד גיל 65 ואילו היום הדברים משתנים בקצב מהיר. איך לפי דעתך זה ישפיע על תפקיד אנשי משאבי אנוש? האם בעתיד יהיו תפקידים מסוג זה ולמה?

באופן כללי אני בעד העלאת גיל הפרישה, משום שלהערכתי אנשים יעדיפו ללכת לעבודה, ופחות להשתעמם בבית. על אחת כמה וכמה כשהתנאים משתפרים לפנסיה אם עובדים יותר שנים. אם יש לך יכולת פיזית לעבוד- כל אדם ירצה, כך אני מאמינה.

אני חושבת שגוף משאבי אנוש צריך לחשוב על תפקידים שיהפכו לחצי משרה עבור האנשים שמתקרבים לגילאי פנסיה, צריך לבחון אם זה ריווחי לארגון כמובן, אבל כדאי להיות יצירתיים בהשארת העובדים הותיקים.

מהניסיון שלך, מה תמליצי לאנשים שרוצים להיכנס לתחום אבל לא בטוחים? למי הוא מתאים ולמי לא?

ממליצה רק לאנשים רק עם אופי מסויים, צריך להיות פרסונה מסויימת כדי להתאים. למשל, צריכה להיות לך הסבלנות והקשב לאנשים, להיות טיפוס הומני.

היום קשה למצוא עבודה בתחום, ולכן אני לא יודעת אם הייתי ממליצה לאנשים להיכנס לעולם הזה, אולי בעתיד… גם בצבא אין מספיק תפקידים היום.

אני שומעת על הרבה אנשים שלא מוצאים עבודה בתחום, וזה נובע מהעובדה שגם בחברות גדולות צוות משאבי האנוש קטן. זה לא כמו אנשי הנדסה שיש הרבה בכל ארגון.

לדעתי זה תחום מעניין מאוד, מסוג התפקידים ש"האדם עושה את התפקיד".

חלום שאת רוצה עוד להגשים?

טיול מסביב לעולם. אוהבת מאוד לטייל. העולם גדול והחיים קצרים אז צריך להספיק כמה שיותר.

 

בנימה אישית- אני בצומת דרכים משמעותי בחיי, במיוחד כשמגיעות הצעות מבחוץ. אני מתלבטת האם להשאר בצבא או להעביר את הידע והמקצועיות שלי לשוק האזרחי וזו דילמה שאני מתעסקת איתה מדי יום – האם להחשף לארגונים חדשים, מערכות וכלים שונים? הדילמה היא יותר מהתפיסה של ארגון: הרצון להחשף לעוד אנשים, כלים שונים, מערכות שונות וכו'…

אני מניחה שכשתגיע ההצעה הנכונה אצטרך לקבל את ההחלטה…