חשיבה משותפת על הקריירה שלכם, אולי זה יכול לעזור?

10 באפריל 2011 | נכתב ע"י

לפני כשנתיים וחצי, כמעט שלוש, עמדתי בפני צומת קריטי בחיי. לאחר שעבדתי כעורכת דין במשך כשמונה שנים החלטתי לצאת לדרך חדשה. ההחלטה לא היתה קלה והלבטים שקדמו להחלטה היו רבים- בכל זאת קריירה ובכל זאת משכורת לא רעה. אבל השאלה המטרידה מכל, שקדמה להחלטה וניקרה בי במשך לא מעט זמן היתה- אם אני לא עובדת כעו"ד יותר, אז בתור מה כן?

העבודה שלנו היא חלק ממי שאנחנו, חלק מהאני הכולל שלנו, מהזהות שלנו. במרבית שעות היום אנחנו נמצאים בעבודה ובהחלט רצוי שנהנה ממה שאנחנו עושים, או לפחות שלא נהיה מתוסכלים מעבודתנו. השאלה היא איך מקבלים החלטות בנושא הקריירה? זה לא פשוט- האפשרויות רבות ומגוונות, שוק העבודה היום הוא תנודתי וגם… ובכן, לפעמים מגלים שהפנטזיה על תחום מסוים לא ממש "נוצצת" במציאות. אז איך "חושבים קריירה"?

רוני עובדיה, מרכזת פעילות קהילת משאבי אנוש של בית הספר למנהל עסקים, אחראית על ניהול קשרי סטודנטים ומנחה סדנאות בתכנון וניהול קריירה, מספרת על מפגשי חשיבה מונחים, שפותחו במכללה למינהל: "הרעיון עלה בתקופת המשבר של 2008-9, בה היו הרבה פיטורים בהיי-טק והרבה בוגרים וסטודנטים ציינו, כי הם מצויים בשלב של חיפוש עבודה ורגשית לא יודעים מה מתאים להם. במקביל עלה צורך מצד המרכז לניהול קריירה במכללה להציע מפגשים שיתמקדו בהכוונה תעסוקתית ויציעו כלים לסטודנטים להתמודד עם שוק העבודה שהיה דל מאד בשעתו. חשבנו, שיהיה נכון לבנות סדנא שבוגרים של המכללה ינחו אותה וחיפשנו כאלה שמגיעים מתחומים של הנחיה, משאבי אנוש, ויש להם נגיעה לתחום. העבודה נעשתה בצמוד עם מרצי התכנית: ד"ר נירה דנציגר וד"ר רוני ולנסי שהנחו אותנו לגבי התכנים וכיוונו אותנו לגבי המודלים התיאורטיים הרלוונטיים לתהליך מסוג זה וגב' אורנה גבע שסייעה לנו בהבניית הסדנא ודרך העברתה. העברנו 4 סדנאות פיילוט בשנה שעברה לאוכלוסיות שונות, תוך כדי למידה והפקת לקחים וכעת אנחנו מצויים עם פורמט שעובד ורץ היטב."

סדנת "חושבים קריירה", מועברת על ידי בוגרי MBA, התמחות בייעוץ וניהול משאבי אנוש של בית הספר למנהל עסקים. בוגרים אלו חברים ופעילים בקהילת משאבי אנוש של בית הספר ועוסקים בתחומי יעוץ, ניהול המשאב האנושי בארגונים והנחיית קבוצות.

על מנת להבין מהן סדנאות "חושבים קריירה" ערכנו ראיון קבוצתי עם ארבעה מהם: רוני עובדיה, אריק דקר, בעל תפקיד ניהולי בתחום הכספים העוסק אף בתחומי משאבי אנוש, ייעוץ ארגוני ופיתוח והנחיית סדנאות ועוזר הוראה במכללה למנהל, דני בינס, מנהל משאבי אנוש בחברת Waterfall-Security ועוזר הוראה בבי"ס למנע"ס במכללה למנהל, ואורלי חימוביץ, עוסקת בייעוץ ארגוני, ניהול איכות, עוזרת הוראה במכללה למנהל ומנחת סדנאות.

מה זו סדנת "חושבים קריירה"? 

"סדנת חושבים קריירה היא סדנא שמטרתה להתניע חשיבה לשאלה "מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול" ולהציע אפשרויות ממוקדות/ספציפיות לאור תהליך של בירור עצמי (מה החוזקות שלי, במה אני טוב, מה אני אוהב לעשות, מה הנטיות התעסוקתיות שלי וכו')  ולא "לברוח" לשבלונות שנכנסים אליהן "כי זה מה שהחבר'ה עושים", מסבירה רוני עובדיה. "הסדנא מאפשרת עצירה ובירור אישי, קודם כל לעצמי, מה מתאים לי ומציעה כלים איך לערוך חיפוש יעיל ואפקטיבי בשוק העבודה (ולהפעיל קשרים אם צריך) כדי להגיע למה שאני יכול להתפתח ולהצליח בו."

"סדנת חושבים קריירה היא סדנת חובה לכל מי שנמצא בתחילת דרכו המקצועית או בצומת קריירה היות והיא "עושה סדר" בתהליך קבלת החלטות באחד התחומים החשובים ביותר, תחום העבודה", מוסיף דני בינס. "הסדנא עושה שימוש במודלים תיאורטיים ותרגול בפועל, כך שהמשתתפים מקבלים כלים יישומיים בסדנא ו"מראה" ליכולותיהם ונטיותיהם ודרכים למצות אותם בתחומי העבודה."

"תפרנו את הסדנא לבוגרים וסטודנטים של המכללה", מדגיש אריק דקר, "לכאלו שמעוניינים לברר לעצמם מהם הצרכים התעסוקתיים שלהם, מהן הנטיות התעסוקתיות וכיצד ניתן לבנות תכנית תעסוקתית שמאפשרת זאת. ובמחשבה שנייה, לכל אחד אשר שאלות הקריירה מעסיקות אותו."

האם יש לכם דוגמאות של סיפורים של אנשים שהשתתפו בסדנא על התלבטויות שהיו להם בקריירה?

"להתקדם אחורה": "הדילמות שעלו בסדנא היו מתחומים שונים, ובשלבי קריירה שונים", מספר דני בינס. "למשל, פגשנו באחת הסדנאות מנהל צוות אשר קיבל את תפקידו הניהולי לאחרונה אחרי כחמש שנים בתפקיד הנדסי בחברה, והוא לא חש בנוח בתפקיד החדש. בעקבות הסדנא הוא הבין כי הוא אהב והצליח יותר בתפקיד המקצועי ונוצר פרדוקס בו הצלחתו בתפקיד מסוים הביאה לקידומו לתפקיד אחר, שפחות התאים לו ובעיקר – פחות הביא לו סיפוק אלא להפך- יצר תסכול ולחץ, ותחושת חוסר הצלחה אליה לא היה רגיל. הוא יצא עם ההבנה שעליו לחתור לחזור לתפקיד מקצועי המתאים לו ולסלול לעצמו קידום בתחומים המקצועיים ולא הניהוליים."

"להזיז קריירה": "בזיכרוני נחרת במיוחד סיפורו של סטודנט צעיר לתואר ראשון שעובד בחברת היי-טק בתפקיד זוטר יחסית וחלומו התעסוקתי הוא לנהל", מספרת אורלי חימוביץ. "הוא התלבט איך יוכל להתפתח ולהתקדם לקראת קריירת הניהול שאליה הוא שואף – ובמהלך הסדנא הגיע לתובנה שהוא בעצם יכול להתחיל לצעוד לקראת קריירה ניהולית בחברה בה הוא עובד. לצורך כך הוא הבין שהוא יהיה חייב להתחיל לתקשר את פעילותו ותרומתו לארגון ולהציף ולהציג בפני מנהליו את רצונו וגם את כישוריו הניהוליים."

"בישול ארוך, אך לא במטבח": "לי זכור", מעיד אריק דקר, "סיפורו של בחור אשר חזר מטיול ארוך של כמעט שנה בחו"ל. לפני שנסע למד עיצוב פנים ואפילו עבד במקום עבודה טוב, כמה שנים, בעיצוב מטבחים. אבל מה, בשורה התחתונה הוא חש שעסק בעיקר ב"למכור" מטבחים ושלא מימש את היצירתיות שלו. שנה לאחר שהחל לעבוד בתחום החל להתלבט- האם זה מה שהוא באמת רוצה לעשות? הוא חש שלא בשביל זה למד שלוש שנים עיצוב פנים. כך, לאחר שנתיים של תסכול, חוסר סיפוק ובלבול, יום בהיר אחד הוא פשוט נשבר והודיע לבוס שלו שהוא מתפטר וכעבור שלושה שבועות נסע לחו"ל.

ובכן, כשחזר, כל השאלות צצו ועלו שוב והבלבול רק גבר. הוא חש כי הוא צריך עזרה והכוונה מקצועית בתחום.

לאחר שעבר את הסדנא הוא שיתף אותנו כי חש הקלה, וכך כתב לנו:  "קיבלתי כלים ודרכים לחשיבה על כיווני התפתחות מקצועית. הבנתי לראשונה מה חשוב לי, מה מתאים לי ברמה האישית, לאן אני יכול עוד להתפתח ואיך אני יכול לבנות לעצמי אופק התקדמות עפ"י הרצונות והצרכים שלי, לאור ההזדמנויות והאילוצים הקיימים בשוק העבודה. פתאום אני מבין שאני יכול להתפתח גם בתחום הניהולי באמנות ואפילו ללמוד תחום טיפולי הקשור באמנות. פניתי לקבל עזרה ואני מאד מרוצה. לראשונה אני מרגיש שאני יכול לשלוט בקריירה שלי ומבין שזה ממש לא אסון גדול, ואף רצוי, לעצור ולחשוב על הקריירה ולבצע שינוי במידת הצורך.""

הסיפורים מרשימים אך מה באמת יוצא למשתתפי הסדנא?

"הסדנא מאפשרת למשתתפים לעשות פסק זמן מהמרוץ לקראת הלא נודע, להתבונן בדברים מנקודת מבט קצת אחרת ושונה ובעיקר להפנים שהם חייבים להתחיל לנהל את התהליך המשמעותי שקרוי "קריירה"", מסבירה אורלי חימוביץ. "המשתתפים נחשפים לשאלות מעוררות מחשבה העוזרות "לקרוא מפה", שרבים מהם נטו לדלג עליהן או פחות התייחסו אליהן, כגון: החלום התעסוקתי, הנטיות התעסוקתיות ה"אמיתיות", ניתוח ומיפוי של חוזקותיהם/חולשותיהם אל מול הצרכים, הדרישות והמגבלות שמציב להם שוק העבודה, הצבת מטרות ויעדים ומציאת הכלים והאמצעים המתאימים ביותר ליישומם."

"בסופו של דבר אין פתרון קסמים, חלק גדול מהמשובים דיברו על כך שהסדנא והכלים בהם היא משתמשת מסייעים למקד את המחשבות והרעיונות" מדגיש דני בינס. "לאנשים ישנה היכרות כזאת או אחרת עם עצמם, וכולנו יועצים מעולים לאחרים, אולם הרבה פעמים כשזה מגיע אלינו אנחנו לא פועלים מתוך תכנון וחשיבה אלא "מתגלגלים", ופה בדיוק תרומת הסדנא, לשפוך אור על קבלת החלטות קריירה ומשמעותן.

בנוסף, הסדנא נותנת גם כלים לחיפוש עבודה וללמידה של אפשרויות התעסוקה בתחומים שונים, ובכך כוחה של העבודה הקבוצתית- הלמידה היא מהקבוצה, בין אם היא הומוגנית ובין אם יושבים בה אנשים מתחומים מקצועיים שונים."