חללי עבודה משותפים: טרנד חולף או העתיד הבועט

8 בנובמבר 2016 | נכתב ע"י

חללי עבודה משותפים הולכים וממלאים את הארץ אט אט. רעננה, נתניה, ראשון לציון, רמת גן, ירושלים ותל אביב – וזוהי רשימה חלקית, כאשר רק השבוע פתחה WeWork עוד שני מתחמים בתל אביב. את כל החללים מאפיינת אווירה אורבנית, תזזיתית, תעשייתית. החללים גדושים מידי יום בפרצופים משתנים. המכנה המשותף הוא אחד: כולם רוצם להצליח. ובגדול.

בדרך להצלחה מבינים שהחלל הפיזי, למרות שהמחשב הנייד היום יכול למלא את כל צרכיך, הוא פקטור חשוב. יזמים ומפתחים, עצמאים, יוצרים, או בעלי עסקים קטנים – כולם מבקשים לחסוך שקל לשקל – בעוד מחירי הדיור מרקיעים שחקים, והמחשבה על לשכור משרד משלהם הולכת ומתרחקת. בעבר, עד שיצליחו אותם יזמים לגייס כסף שיספיק גם לצורך הפיזי הזה, נאלצו אותם יזמים לאמץ בתי קפה ובמקביל לגלות פתרונות יצירתיים שכללו את הסבת חדר הילדים לחדר עבודה בין 8:00 ל-16:00. ואומנם, מאז שהופיעו חללי העבודה המשותפים אפשר להתחיל להאמין שהימים האלו עומדים להסתיים ושטבלאות האקסל ייפרדו מחדר הילדים.

אותם החללים מציעים למיזמים קטנים לפעול בקלות ובעלות לא מאד גבוהה תוך שהם מתמקמים על עמדת מחשב אחת, או בחלל המתאים ל-10 עובדים. כל זאת – מבלי להידרש לקנות ציוד משרדי ולרהט את חדר הישיבות. החללים המשותפים מציעים אינטרנט מהיר, חלל שקט, מתחמי מפגש משותפים ולעיתים אמצעי עזר למצגות ושירותי משרד מלאים וגם יתרונות כמו מטבחון שווה או עמדת בירה. כל אלו הם מענה זול לשיקול הראשון העומד בפני יזמים ועסקים קטנים – חסכון כלכלי. המחירים הנמוכים יחסית מהווים חלופה לעלויות שכירות משרד סטנדרטי וגם מורידים את מימד המחויבות וטווח רחוק ועלויות הציוד הנלווה הנדרש. ובכל זאת, השיקול הכלכלי איננו המרכיב היחיד.

 CoSpace, נתניה

CoSpace, נתניה

מה עוד מסתתר בעולם המרחבים המשותפים?

רשת חברתית ענפה: קודם כל מדובר במפגש בלתי אמצעי בין העובדים האחרים באותו החלל. בין אם מדובר במתחם יזמות המכיל סטארטפיסטים ויוזמות בהקמה שיכולים להפרות זה את זה ולייצר שיתופי פעולה מקצועיים ויצירת רשתות חברתיות ענפות במובן העסקי, ועד למפגש אקראי עם סטודנט במסדרון שיסעד איתך בארוחת הצהריים. המגוון האנושי בחללים האלו שובר את המונוטוניות שיכולה לאפיין יחסי עבודה במשרד סטנדרטי ולזמן יותר אינטראקציות מאשר בסלון שלכם או בבית הקפה. גישה זו למעשה מכריזה על "מותו של המשרד". הרעיון שעל מנת לעשות עסקים, לפתח , לייזום ולצמוח נדרשת סביבה הטרוגנית משתנה שאינה בהכרח ההקשר הארגוני תרבותי בו פועל העסק . משרד בארגון בו אתם עובדים זה פאסה! המרחב המשותף משקף פלטפורה למימוש הרעיון של יצירת קשרים ושיתוף.

וורקוהולי כל העולם – התאחדו!: גם השעות הן גמישות ולגיטימיות יותר מאשר במשרדים הקונבנציונאליים. רבים מהמתחמים פתוחים עד שעות הלילה המאוחרות ונסגרים בחצות. אם אתם יותר אנשים של לילה אבל בבית שלכם ב-20:00 כבר נכנסים לנוהל הרדמת ילדים ובבתי הקפה מגישים לכם את החשבון ומסמנים לזוז ב-22:00, המתחמים האלו מאפשרים מנעד גמיש יותר של שעות. לוורקוהולים – זה עלול להיות קצת מסוכן. התחושה שתמיד יש מישהו שעובד מסביבך וסדר היום המשתנה של שאר האנשים – יכול לייצר תחושה שהעבודה אף פעם לא נפסקת, ולהפוך את חוש המצפון הוורקולי לחד מידי עד כדי איבוד מסגרת זמן וגבולות.

הפרעות קשב: עם זאת יש כאלו שהאפקט עבורם הוא אחר. הסביבה מלאה גירויים ואלו משתנים ומתרבים במרחבים הפתוחים, וכך, איכשהו, התפוקה יורדת. שיחות טלפון איכשהו תמיד מתרחשת מסביבך או רכילות מסדרון שקוראת אותך להצטרף אליה. אווירת הסטארט-אפ החדשני יכולה להתחלף מהר לאווירת קומונה נוער-עובדניקית או לפחות דירת 4 שותפים שנפגשים אחרי בילוי לילי.

עכשיו ומיד: הקסם של המתחמים הללו שהם מציעים גישה לכל מה שצריך עסק – מבלי בעלות על שום דבר. בדרך זו , דור ה-Y  המחפש לקבל מענה מקסימלי על הצרכים שלו – מבלי שיצטרך להתחייב אליו או לדאוג לתפעולו. ויותר מזה, קצב השינויים, הקמת עסקים יזמים והתפוגגתם מעלה צורך לפתרון מסוג זה.

שתפו אותנו באופן בו אתם רואים את עתיד מתחמי העבודה. האם יש סיכוי שנראה אתכם שם, בחדר הישיבות, בשנה הבאה?