חושבים קריירה- מעבר בין התמחויות במשאבי אנוש

1 במאי 2012 | נכתב ע"י

סיפור מסלול הקריירה של עדי פולאקביץ

רבים טוענים שעל מנת לפתח קריירה במשאבי אנוש כדאי לעסוק בתחום עוד מראשית הקריירה ושיותר "קל" להיכנס לתחום דרך תפקידי  גיוס, יחד עם זאת, ישנה גם תפיסה שהמעבר לתפקידים אחרים בתוך התחום הוא לעיתים מורכב.

אך זה לא הסיפור שלי…

הקריירה שלי במשאבי אנוש התחילה בתחום הגיוס אך מזה שנתיים וחצי אני עובדת במחלקת משאבי אנוש בצוות פיתוח למידה ארגונית בחברה גלובאלית. הגעתי לתפקיד די במקרה. לפני כן עבדתי במשך למעלה משלוש שנים בגיוס להייטק בבית תוכנה. בעקבות המשבר ב- 2008 פוטרתי וחיפשתי עבודה. במקביל נרשמתי ללמודי מנהל עסקים בהתמחות יעוץ וניהול משאבי אנוש וכיום אני סטודנטית לתואר שני במנהל עסקים MBA  בהתמחות ייעוץ ומשאבי אנוש במסלול האקדמי המכללה למנהל.

הגעתי לתפקידי הנוכחי דרך חברה שלי, שסיפרה על משרות הסטודנטים במשאבי אנוש בארגון, והציעה שתעביר את קורות החיים שלי דרך חברתה שעובדת בו. חבר מביא חבר זו דרך מוצלחת ומומלצת לשלוח קורות חיים. גם אני העברתי קורות חיים של סטודנטית אחרת מהמכללה למנהל שהתקבלה ועובדת. לאחר מכן, כאשר חיפשנו סטודנטית חדשה לצוות פניתי אליה שתעביר גם היא קורות חיים של חברותיה.

מקווה שהשרשת הזו תמשיך :) וכן, אל תזלזלו בנטורקינג, זה חשוב.

לא הכרתי את תחום פיתוח ההדרכה אך רציתי לגוון ולעשות משהו נוסף על גיוס, וכשהתקבלתי שמחתי על כך שהמשרה עוסקת בתחום שונה. שמחתי עוד יותר לדעת שישנן הזדמנויות לעבור מתחום לתחום.

כיום אני עובדת בצוות של מפתחי הדרכה. יחד אנו מגבשים את אסטרטגית הלמידה הטכנולוגית הארגונית. התפקיד כולל תמיכה במספר קבוצות עסקיות בארגון, ליווי שלהן בתהליך איסוף צרכים, הגדרה וזיהוי קהל היעד ופיתוח תוכנית ההדרכה השנתית. בנוסף, במסגרת התפקיד אני עובדת מול פונקציות שונות בארגון כמו מנהלים, מובילים טכנולוגיים, מומחי תוכן וכן מול ספקים חיצוניים. המטרה היא להבין "מי צריך לדעת מה" עבור הפרויקטים בכל עת ואיך כדאי לעשות זאת – על בסיס מדריכים חיצוניים או מומחי ידע פנימיים.

החקירה המתמידה בארגון והחיפוש אחר ידע ואנשים, ולדעת לעשות את השידוך המתאים ביניהם הוא אחד האתגרים ואחת ההנאות הגדולות שיש לי בתפקיד. התפקיד מאוד מגוון ודינאמי ומשלב עבודה מול מגוון רחב של עובדי הארגון מכל התחומים והמחלקות, למידה מתמדת של עולמות תוכן חדשים, התעדכנות באסטרטגיה הפנימית של הארגון והכנת העובדים לאתגרים שהארגון והעולם העסקי מציבים להם.

מבחינת שאיפות לעתיד, הייתי רוצה להתפתח בתחום פיתוח ההדרכה, אך אם תינתן לי הזדמנות להכיר עוד עולם תוכן במשאבי אנוש, אני גם אשמח. למעשה, לאור הדינמיות והמגוון הרחב של האפשרויות הקיימות – אני יכולה לומר שאני בטוחה שבעוד עשר שנים אהיה עדיין בתחום משאבי אנוש, אבל אני לא יודעת בדיוק איפה.