הזמנה למפגש קהילה: שיטות למידה בארגון- למה לי קואצ’ינג ארגוני?

22 ביוני 2011 | נכתב ע"י

אהה קואצ'ינג בארגון? לא אחת אני שומעת תגובות כמו: "זה מישהו כמו אלון גל נכון?". תגובות אחרות (שגם אני לא אחת נמנית על מגיבים אלו) עוסקות בהבחנות בין ייעוץ ארגוני לקואצ'ינג (אז מה ההבדל?) ואני רצה וממהרת לעגן זאת בספרות (נו הטיעון חייב להיות חזק, אני צודקת לחלוטין בגישה פוסטמודרניסטית מתהדרת…). למשל Wheeten & Cameron בספרם עושים הבחנה בין גישה ייעוצית לגישה אימונית.

Counseling – גישה ייעוצית: היועץ עוזר לנועץ לחקור וללמוד על תפיסת עולמו, להכיר בבעיות הנובעות מעמדותיו, רגשותיו או אישיותו ולהתמודד אתן. המטרה: להביא את הנועץ ללמוד לעזור לעצמו ולהכיר בבעיה שלו.

Coaching – גישה של אימון: דגש על הנחיות של המאמן לנועץ והעברת מידע, עצות או סטנדרטים שעשויים לעזור לנועץ לשפר את ביצועיו. הנחת היסוד שהבעיה מוכרת ומובנת למאמן ולכן עיקר הדגש הוא במיקוד בשיפור מיומנויות, הקניית ידע. המטרה: לתת בידי הנועץ כלים להתמודדות עם פערי הביצוע שלו.

כן, כן, אני רואה את הזעם והתגובות וחוסר ההסכמות למראה הטיפולוגיה הזעירה שהצגתי כאן. מניחה שיש עוד הרבה מה לדבר ולדון ואולי זה בכלל לא משנה? חשבנו שאולי כדאי להבין את נושא הקואצ'ינג בהקשר של תהליכי למידה ופיתוח ארגוני כחלק ממכלול שלם.

מפגש הקהילה הקרוב ידון בסוגיית הקואצי'נג בהקשר של שיטת למידה בארגונים. יוצג יישום השיטה באינטל על ידי גב' קלרה ריספלר, מאמנת מוסמכת ואחראית על תכניות פיתוח עובדים, אינטל ישראל. המעניין הוא לראות את הקואצ'ינג כחלק מתפיסה של למידה ומערך תומך הקיים בארגון.

תבואו….. המפגש יתקיים ביום שני, 04.07.2011, בין השעות 17:30-21:00 בקמפוס המסלול האקדמי המכללה למינהל שד' יצחק רבין 7, ראשל"צ.

המפגש אינו כרוך בתשלום, אך מחייב הרשמה מראש.

מספר המקומות מוגבל! (חלק מהמפגש הינו התנסותי)

לפרטים והרשמה: רוני עובדיה, מזכירת הקהילה 0505797516, leadinghr@gmail.com