גישור ביחסי עבודה כחלק מהתרבות הארגונית

15 ביוני 2011 | נכתב ע"י

רבים מסכימים כי הליך הגישור מתאים במיוחד ליישוב סכסוכים מתחום יחסי העבודה, בשל האופי האישי והאמוציונאלי של סכסוכים בתחום זה. כיום שמור הליך הגישור בעיקר לסכסוכים המתנהלים בבתי הדין לעבודה, לאחר שכבר הוגשה תביעה ע"י העובד או המעביד, או לכל הפחות ישנה כוונה ברורה של אחד מן הצדדים לפנות להליך משפטי.

ביום 21.6.11 יתקיים מפגש מיוחד בנושא גישור ביחסי עבודה, המיועד למנכ"לים, סמנכ"לים, מנהלי משאבי אנוש ומנהלים בכירים. המפגש יוקדש לדיון בהליך הגישור ככלי לפתרון סכסוכים ביחסי העבודה, במהלך יחסי העבודה, בסיומם ובמסגרת תביעה בבית הדין לעבודה.

במפגש תידון יוזמה חדשה שמטרתה לעודד את הבחירה בגישור כאלטרנטיבה ראשונה לפתרון סכסוכים ביחסי עבודה, כחלק מהקוד האתי של הארגון וכחלק מחייב מהסכם ההעסקה. יוזמה זו מבוססת על כך שלהליך הגישור יתרונות רבים ובהם היותו דיסקרטי, חסכוני בזמן ובעלויות, מאפשר אווירה פתוחה והשגת פתרונות יצירתיים אשר קשה להשיגם בבית המשפט.

המפגש הנו פרי שיתוף פעולה ביני, כעו"ד המתמחה בתחום דיני העבודה, לבין המגשרת דפנה נחושתן, מנהלת מרכז "הסכמה" – פתרונות גישור בדיני עבודה של המשכן לבוררות ופתרון סכסוכים.

המגשרת דפנה נחושתן תדבר על המקורות לסכסוכי עבודה והדרכים ליישובם, על מהות הליך הגישור ויתרונותיו, על תפקיד המגשר ושלבי הגישור וכן על היוזמה לכלול סעיף גישור חובה כחלק מהסכמי העבודה ומן התרבות הארגונית במקומות עבודה.

אני אתייחס להיבטים משפטיים של הליך הגישור, כעו"ד המייצג מעסיקים ועובדים בהליכי גישור, הן במסגרת בית הדין לעבודה והן בפני מגשרים חיצוניים. בין היתר אתייחס לשאלה מתי אומרים לא לגישור?, להכנה הנכונה להליך הגישור וליוזמה לכלול סעיף גישור חובה בהסכם העבודה.

המפגש יתקיים ביום 21.6.11 בין השעות 09:00 – 11:00 במשרד GSCB – גלוזמן שם-טוב חוברס ברויד ושות', מגדל עזריאלי המרובע, קומה 29, תל אביב.

המפגש אינו כרוך בתשלום אך מותנה בהרשמה מראש בדוא"ל: krefaeli@gscb-law.co.il או בטל': 03-6918686 (עו"ד קובי רפאלי).