אז מה זה בדיוק, קהילת משאבי אנוש?

5 ביולי 2012 | נכתב ע"י

כשאנחנו מזמינים אתכם למפגש קהילה, האם אתם יודעים מה בעצם עומד מאחורי המונח "קהילה"?

אז בואו תכירו: קהילת משאבי אנוש הוקמה ביוזמתם של מספר סטודנטים בוגרי תואר שני MBA במנהל עסקים, התמחות במסלול ייעוץ וניהול משאבי אנוש במכללה למנהל ואנשי סגל.

המטרה היתה יצירת מקום מפגש מקצועי הן לצורך העשרה מקצועית והן לצורך למידת עמיתים והעשרה הדדית. ובעיקר התפיסה שתמיד יש טרנדים, חידושים, סוגיות בוערות בתחום, שהקהילה הנה המקום "הטבעי" לעסוק בהם.

מראשית דרכה, הקהילה פועלת בצורה שיתופית "ושטוחה". מובילי הקהילה קובעים את תכנית המפגשים השנתית ושותפים בבנייתם. הפיתוח של כל מפגש, בנייתו וליווי ההפקה מתבצע עלי ידי מובילי הקהילה בשיתוף אנשי סגל.

את פעילות הקהילה מלווה "מזכירת הקהילה" (על משקל מזכיר המדינה בארה"ב :-) ) שהנה בוגרת התוכנית, אשר תומכת בפעילות של סטודנטים ובוגרים ועוזרת לשמור על קשרים ביניהם.

מידי שנה מצטרפים מובילי קהילה חדשים ויש גם שפורשים לאחר קדנציה. כיום עדין מכהנים מובילי קהילה מדור "החלוצים, מייבשי הביצות" יחד עם מובילים "טריים" יחסית, סטודנטים בפועל.

אחת לכמה שבועות מתקיים מפגש קהילה. כל מפגש עוסק בנושא אחר מעולמות התוכן של מנהלי משאבי אנוש, הדרכה ולמידה ויועצים ארגוניים. במסגרת מפגשי הקהילה מועברת הרצאה אחת או יותר, מפי מומחים העוסקים בתחום התוכן הרלונטי. למשל, במהלך השנה האחרונה התקיימו מפגשים בנושא:

סוגיות עדכניות בדיני עבודהאושר בעבודה, ניהול טאלנט בארגונים ועוד…

להלן קישור לחלק מההרצאות והמצגות שהועברו במפגשי הקהילה השונים >>

פעילויות הקהילה מתפרסמות גם בעמוד הקהילה בפייסבוק ובלינקדאין

ובעמוד החדשות בבלוג שלנו אנחנו מעדכנים על מפגשי הקהילה המתקיימים לאורך השנה ועל כנסים וארועים שונים בתחום.

אתם מוזמנים להצטרף